יזם אינפו - משקיע
כאן נפגשים יזמים משקיעים ושותפים
 

 רוני ברוש, עורך דין ויועץ כלכלי

היום בנושא המשכנתאות:

משכנתא לאנשים אשר רוכשים דירה ו/או רוצים לבחון משכנתא קיימת – מיחזור משכנתא

בשעה טובה החלטתם לרכוש/ לקנות דירה. כידוע, לרוב הליך זה מתיש, מורכב ולא תמיד ברור לכולם. לפי דעתו של רוני ברוש קיימת חשיבות רבה לאנשים מקצועיים ומיומנים בתחום הכלכלי, אשר יבצעו תכנון מקדים ובחינה מקצועית ופרטנית של נתוני הלקוח על מנת לבנות ולהתאים לו את העסקה הכי משתלמת והכי זולה.

רוני ברוש מאמין כי בחינת ההכנסה הפנויה של הלקוח מהווה דבר חשוב לניבוי היכולת של הלקוח  לפרוע מדי חודש את תשלומי המשכנתא.

להבנתו הכלכלית של רוני ברוש וראייתו את כל החלופות, המסלולים, התנאים, הריביות, וכל המידע הכלכלי הכרוך בהליך זה יש יתרון גדול עבור הלקוח.

לפי דעתו של רוני ברוש לאחר שבוחרים את המסלול האופטימאלי עבור הלקוח  יש לבצע  במקצועיות מו"מ מול הבנקים, למלא את הטופסולוגיה ואת הניירת ובצורה כזו לחסוך לך בזמן ואת הטרחה המיותרת. למעשה רוני ברוש חוסך את ההתעסקות עם הבירוקרטיה שלא פעם כרוכה באובדן ימי עבודה והתרוצצויות. ברוש מסייע ללקוח להביא לידי תשלומי ריבית הנמוכים ביותר לאורך זמן והוא עושה זאת תוך כדי ליווי אישי החל מהשלב הראשוני ועד לסיום העסקה עם קבלת המשכנתא הנכונה.

רוני ברוש יכול לבצע עבורך את המשא ומתן המקצועי מול הבנקים על מנת להוזיל את שיעורי הריבית –אחד מהמרכיבים החשובים ביותר, ולהביא לך לחסכון משמעותי בתשלומי משכנתא עתידיים מדי חודש.

השירותים שרוני ברוש מציע:

¨       הצגת כלל המידע החיוני כל כך ללקוח, דוגמת: המסלולים הקיימים במערכת הבנקאית מול הלקוח והתאמת מסלולים נכונים לכל עסקה ועסקה, תנאים שונים, החזרים חודשיים בשיעורים שונים, תקופת הלוואות שונות וכדומה.

¨       בנית תוכנית של יכולת החזר עתידית חודשית תוך כדי קבלת מידע פיננסי לגבי הלקוח עצמו כגון: משכורות, דפי עובר ושב, הון עצמי וכו'.

¨       ליווי וייצוג ו/או ניהול משא ומתן מול הבנקים לגבי שיעורי ריבית.

¨       ארגון מחדש של משכנתא קיימת.

¨       קבלת מימון עבור נכס עליו אין משכנתא.

¨       ניהול משא ומתן על גובה הריבית.

 

¨       מילוי טופסולוגיה וניירת.

 

מהי משכנתא?

זו הלוואה ארוכת טווח עד 30 שנה בשיעור ריבית נמוכה יחסית, כאשר שעבודו של הנכס מסתיים עם התשלום האחרון לטובת המשכנתא.

ישנם 9 בנקים למשכנתאות כולל עוד 2 בנקים מסחריים המספקים שירותי משכנתא. הערובה להחזרת המשכנתא היא שעבודו של הנכס בגינו נלקחת ההלוואה:

קבלת אישור מיידי מהבנק עבור המשכנתא:

- תקרת הסכום שאושר על הבנק לנטילת משכנתא– פירוט על מסלולי משכנתא, אופן גביית הריבית ושיעורי הריבית.

- תנאי אישור נדרשים מהבנק: בטחונות ו/או אישורים מיוחדים.

- מסמך – אמור להיות מצוין יום כניסתו של האישור בגין משכנתא.

שיעור הריבית שיוצע לי מהבנק עבור משכנתא אמור להיות תקף ל -12 יום לפחות עפ"י החוק.

מסלולים:

-          הלוואת גישור – הלוואת גישור עבור משכנתא. לתקופה יחסית קצרה – פירעון של עד שנתיים מיום קבלת ההלוואה כאשר ההלוואה במסלול משכנתא זו תיפרע בבת אחת –משמע בסכום חד פעמי בסוף התקופה שנקבעה לפירעון.

-          ההלוואה תיפרע בתוספת של ריבית, הצמדה וסכום הקרן המקורית.

-          זכאות פועלים – ללקוחות ותיקים של הבנק בו אני מעוניין לקחת משכנתא –ריבית פחותה עבור החלק שנילקח בתוכנית צמודה למדד, קביעת שיעור הסכום שזכאי להטבה בריבית היא על סמך נקודות שנצברו בבנק בהתאם למשך ורמת פעילות הבנק בו נלקחת המשכנתא.

-          מסלול משכנתא משלמת –אנשים שמנהלים תיקי השקעות בבנק החזרי ריבית בכפוף ליתרת תיק ההשקעות. החזרי הריבית מתקבלים כל רבעון אל חשבון העו"ש ממנו משולמים תשלומי המשכנתא.

-          מסלול משכנתא ממתינה – תשלום חד פעמי בסוף תקופת ההלוואה עבור קרן ההלוואה – התשלומים החודשיים עבור המשכנתא במסלול זה הם תשלומי הריבית בלבד עד לתקופה של 10 שנים.

-          משכנתא עם תחנות יציאה – תחנות יציאה כל 5 שנים – בה הלווה רשאי לפרוע בסכום חד פעמי עד מחצית מיתרת החוב ללא עמלת פירעון מוקדם. מסלול זה כרוך בתשלומי ריבית גבוהים יותר מאשר משכנתא במסלול רגיל.

לפי דעתו של רוני ברוש ,בנוסף קיימים עוד מסלולי משכנתא בבנקים השונים.

 

בטחונות עבור נטילת משכנתא:

מדובר בשעבוד המהווה ערובה עבור הבנק לפירעון מלא של ההלוואה כי ללווה ישנם סוגים שונים של בטחונות:

-          שטר משכנתא –הנכס הוא בבחינת משועבד לבנק עד לפירעון מלא של ההלוואה. הבנק ממנו נלקחת המשכנתא ימציא את שטר המשכנתא. על השטר להיות רשום בלשכת רישום המקרקעין ולהיחתם בנוכחות עורך דין. כמו כן ישנה אגרה לשלם בהליך זה.

-          מסמך התחייבות עבור רישום משכנתא – התחייבות בגין שיעבוד הנכס לטובת הבנק –ובגין החזרת הכסף במידה ועיסקת הקנייה שלכם לא תתממש. מדובר בהתחייבות על ידי עורך דין.

-          שעבוד זכויות חוזה הקנייה של הנכס – הזכויות בנכס הן של הבנק עד לנטילת משכנתא –חתימה על חוזה מישכון ורישום ברשם משכונות. יש פה אגרה לשלם.

-          כמו כן ניתן אישור מאת רשם משכונות שהנכס אינו משועבד.